Czym się zajmujemy?

SMILE DENT oferuje Państwu kompleksową opiekę stomatologiczną popartą wieloletnią praktyką zawodową.

Naszym celem jest zapewnienie Wam pięknego i zdrowego uśmiechu. Ponieważ sami często też jesteśmy pacjentami rozumiemy Wasze potrzeby i dokładamy wszelkich starań aby sprostać stale rosnącym oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pacjentów. Dlatego ustawicznie kształcimy swój personel i inwestujemy w nowe technologiczne rozwiązania. W SMILE DENT panuje niezwykle miła i przyjazna atmosfera, którą szczególnie cenią sobie mali pacjenci. Już od najmłodszych lat warto zapoznać dziecko ze stomatologiem, aby nabrało prawidłowych nawyków higienicznych, a w przyszłości nie unikało spotkań z dentystą. Nasz gabinet posiada specjalistyczny sprzęt medyczny umożliwiający bezbolesne leczenie zębów również u najmłodszych. Dorośli pacjenci zostaną otoczeni kompleksową opieką stomatologiczną. Wspólnie z lekarzem na pierwszej wizycie ustalony zostanie plan leczenia począwszy od profilaktyki poprzez stomatologię estetyczną, kończąc na skomplikowanych pracach protetycznych i ortodoncji. Jesteśmy przekonani, że gdy raz odwiedzicie nasz gabinet, zostaniecie z nami na długie lata. Nie ma nic piękniejszego dla stomatologa niż uśmiech zadowolonego pacjenta.

W Polsce odsetek pacjentów, w tym niestety dzieci, ze zniszczonymi próchnicowo zębami jest wciąż bardzo wysoki. Jesteśmy w stanie temu zapobiec stosując odpowiednią profilaktykę próchnicy. Dzięki regularnym wizytom w gabinecie stomatologicznym, przeglądom zębów oraz zabiegom profilaktyczno-higienicznym, a także dobrym nawykom w domu możemy wyjść próchnicy naprzeciw. W gabinecie SMILE DENT świadczone są wszystkie zabiegi profilaktyczne. Należą do nich: instruktaż higieny jamy ustnej i szczotkowania, wybarwianie płytki bakteryjnej, usuwanie złogów nazębnych (scaling, piaskowanie), fluoryzacja zębów stałych, lakowanie bruzd, ozonoterapia. Wszystkie usługi wykonywane są przez wykwalifikowaną higienistkę przy użyciu najwyższej klasy sprzętu oraz materiałów zawierających odpowiednie stężenie fluoru. Odwiedź nasz gabinet i dowiedz się wszystkiego na temat profilaktyki próchnicy.
Zachowaj naturalny kolor i kształt zębów dzięki stomatologii zachowawczej i estetycznej W SMILE DENT zdajemy sobie sprawę z tego, że od pięknego uśmiechu w dużej mierze zależy poczucie własnej wartości. Posiadając wiedzę i doświadczenie, a także odpowiednie narzędzia i możliwości, dokładamy wszelkich starań aby uśmiech naszych pacjentów wyglądał naturalnie i zdrowo. W stomatologii estetycznej każdy element naszej pracy znajduję się na pierwszym miejscu. Bierzemy pod uwagę wskazania medyczne oraz potrzeby pacjenta. Piękny uśmiech jest kwestią bardzo indywidualną, i można uzyskać go na wiele sposobów, dzięki czyszczeniu, wybielaniu zębów, prostowaniu (ortodoncji), protetyki a także dzięki leczeniu zachowawczemu oraz chirurgicznemu. Odwiedź nasz gabinet aby przedstawić swoje oczekiwania. Lekarz we współpracy z laboratorium technicznym przeprowadzi konsultację, podczas której omówione zostaną sposoby realizacji celu, jaki wspólnie z Tobą chcemy osiągnąć.
Dziś leczenie kanałowe wygląda zupełnie inaczej. Zabiegi, które kojarzą się z bólem odeszły w niepamięć, a dokładność przeprowadzanych leczeń dzięki mikroskopom jest niewspółmierna do tej sprzed kilku lat. W SMILE DENT usługi w zakresu leczenia kanałowego są przeprowadzane według najnowszych standardów przy użyciu wysokiej klasy sprzętu. Leczenie kontrolowane jest dzięki aparatom RTG, które są bezpośrednio przy fotelu, dzięki czemu pacjent nie ma potrzeby udawania się do odrębnej pracowni rtg. Przed leczeniem omawiany jest dokładnie jego plan oraz koszt, po wyrażeniu pisemnej zgody lekarz przeprowadza zabieg przy użyciu mikroskopu w obecności asysty na 4 ręce. Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe daje szansę pacjentowi na zachowanie własnego zęba, który bez wątpienia jest najlepszym możliwym „implantem”, otwiera to drzwi do dalszego leczenia zachowawczego, protetycznego i ortodontycznego.
Problemy dotyczące zgryzu i prawidłowego funkcjonowania uzębienia dotykają dużej części społeczeństwa. Otwierając się na potrzeby własnych pacjentów zgłębienie wiedzy w dziedzinie ortodoncji w cudowny sposób dopełniło moje 10 letnie doświadczenie zawodowe i pozawala na całościowe spojrzenie na pacjenta. Dzięki ortodoncji mogę rozwiązać wiele problemów m.in. przygotować pacjenta do leczenia protetycznego, chirurgicznego, a także pomóc w leczeniu fizjoterapeutycznym. W SMILE DENT zadaniem lekarza ortodonty jest doprowadzenie do właściwego ustawienia zębów w łuku zębowym, a także odtworzenie prawidłowych kontaktów pomiędzy zębami szczęk i żuchwy. W zależności od wieku pacjenta stosuję aparaty zdejmowane lub stałe. Aparaty zdejmowane bardzo dobrze sprawdzają się w leczeniu ortodontycznym dzieci z uzębieniem mlecznym lub mieszanym. Aparaty stałe wykorzystuję również u dzieci (także z uzębieniem mieszanym) oraz u wszystkich dorosłych pacjentów. Każde leczenie poprzedzone jest wnikliwą analizą wszystkich informacji zebranych od pacjenta (wywiad, zdjęcia foto, analiza modeli i zdjęć rtg). Plan leczenia pacjent otrzymuje na piśmie wraz z dokładnym kosztorysem. Leczenie ortodontyczne nakłada na pacjenta obowiązek jeszcze większej dbałości o higienę jamy ustnej, a także wymaga regularnych wizyt kontrolnych i profilaktycznych. Odwiedź SMILE DENT aby dowiedzieć się jakimi metodami możemy pomóc Ci osiągnąć zbalansowany i piękny uśmiech.
W SMILE DENT w zakresie chirurgii stomatologicznej pomożemy Ci w zakresie:

• ekstrakcji zęba i usuwaniu zębów zatrzymanych
• resekcji wierzchołka korzenia
• hemisekcji
• radektomii
• chirurgii przyzębia (np. podcinanie wędzidełka, gingiwektomia)

Wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym w obecności asysty chirurgicznej. Lekarz chirurg po wnikliwej analizie zdjęć rentgenowskich, tomografii komputerowej i dokładnym badaniu przedstawia wskazania do zabiegu, omawia kosztorys oraz dokładnie opisuje przebieg procedury.
Zadaniem lekarza protetyka jest uzupełnianie luki po utracie lub uszkodzeniu zębów. W SMILE DENT usługi te świadczone są w ścisłej współpracy z wysokiej klasy technikami protetykami i są to: uzupełnienia stałe tj.: wkłady kk (z różnego rodzaju stopów metali, włókna szklanego), korony porcelanowe (na podbudowie ), korony pełnoceramiczne, mosty, Inlaye, Onlaye kompozytowe i ceramiczne, licówki, uzupełnienia ruchome tj. protezy całkowite i częściowe (protezy szkieletowe). Przed rozpoczęciem leczenia pacjent jest konsultowany, na podstawie zebranych informacji układany jest plan leczenia wraz z kosztorysem. Każde uzupełnienie protetyczne nakłada na pacjenta obowiązek jeszcze większej dbałości o higienę jamy ustnej, a także wymaga regularnych wizyt kontrolnych i profilaktycznych.